Published On: 21 Prill, 2016

Berisha tronditë, thirrje për luftë me bandat: Të armatosen të gjithë, pushtet nuk do gjejë vrimë miu ku të futeni

  • Berisha bëri thirrje nga Kuvendi që të armatosen të gjithë qytetarët për të mbrojtur vetën e tyre nga këto që ai i konsideroi banda të organizuar krimi.

“Të armatosen për të mbrojtur veten, se nuk ka asnjë siguri në këtë vend. Iu bëj thirrje në qoftë se ju organizatë kriminale mendoni të terrorizoni opozitën dhe qytetarët me bandat tuaja, ju garantoj se janë të gatshëm tua kthejnë dhe ju të mos gjeni vrimë miu ku të futeni. Të armatosen të gjithë qytetarët që duan të mbrojnë veten e tyre, të sjellim urgjent ligjin, në organizatë kriminale nuk ka siguri, nuk ka qetësi. Këta këtu që hidhen, sigurisht hidhen sepse janë me banda, sigurinë ua japin bandat”, tha ai.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/o-ramush-familja-osaj-po-e-pret-rrefimin-tend-per-rexhen-e-vrare/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...