Published On: 28 Mars, 2016

Berisha: Ta kërcënosh gazetarin, nuk ndodh as te Putini, skandal!

Deputeti i Kuvendit të Kosovës Zafir Berisha, e ka komentuar veprimin e kryeministrit të Kosovës, i cili e ka thirrur dhe e ka kërcënuar gazetarin Vehbi Kajtazi.

Ai në një bisedë për Rtv Dukagjinin, e ka cilësuar si skandaloz këtë veprim.

“Skandaloze, mizerie, imagjinojeni kryeministrin me e thirrë gazetarin, kjo as edhe te Putini nuk ndodh”, ka thënë Berisha, transmeton GazetaBlic

.

Tutje, ai ka thënë se mentaliteti komunist i kryeminsitrit po tenton të futet edhe në institucionet e shtetit.

“Mua më vjen keq që LDK-ja ka rënë në atë derexhe, saqë mentaliteti i komunistit Isa Mustafës, që është instaluar fatkeqësisht, po tenton me u instalu edhe në institucione e qeverisë”, ka deklaruar ai.

Ndryshe, si rrjedhojë e këtij kërcënimi të kryeminsitrit, një grup i gazetarëve kanë protestuar para qeverisë së Kosovës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...