Published On: 19 Maj, 2016

Berisha-Ramës: I fute 5 mijë euro në gojë Ngjelës që të më përgjonte mua

Pajisja e përgjimit ka qenë tema e diskutimit në kuvendin e Shqipërisë. Ish kryeministri Sali Berisha akuzoi pasardhësin e tij Edi Rama, se e ka në gjak përgjimin dhe nuk mund të rrijë dot pa të.

Berisha akuzoi Ramën se disa vite më parë përdori Spartak Ngjelën për të përgjuar atë, një përgjim i cili rezultoi një dështim.

“Rama e shndërroi Ngjelën në çimkë. i futi në gojë 5 mijë euro, që sa herë e kapin borxhlinjtë, i del jargë nga goja. Mua më nderoi me regjistrimin e tij. Burri që merret me regjistrimin e kundërshtarëve është një kalec ordiner”, tha Berisha.

Duke u përgjigjur për këtë akuzë Rama tha: “Harrojeni se ka shqiptarë me mend në kokë që të lidhë trafiqet e drogës dhe heronjtë e zinj të botës së narkotrafikut me mua, harrojeni. Ju vazhdoni, e nisët me kumbullat e kuqe, ecni përpara, çdo person që kapet e arrestohet konsiderojeni direkt të lidhur me mua. Kështu provoni vetëm një gjë: kur dikush të akuzon për diçka që se ke bërë e ka bërë vetë. Se mua nuk më shkonte fantazia se si mund t’i futej dikujt 5 mijë euro në gojë. Ti që e thua kushedi në sa gojë e ke bërë këtë punë”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...