Published On: 1 Gusht, 2016

Berisha: Rama dhe Linda ua kanë shitur kuotat e universitetit publik privatit

Sipas tij, kryeministri Rama dhe ministrja Nikolla u kanë shitur kuotat e pranimeve të universitetit publik atij privat.

Edvin Shullazin dhe konfidenten e tij, Linda Nikollen per favorizimin kundrejt ryshfeteve te medha universiteteve private duke ulur ne kundershtim me ligjin kuotat ne universitetet publike dhe rritur tarifat e regjistrimit. sb

“Miredita doktor, jam nje prind qe duke u interesuar per djalin për t’u futur në universitet dhe në interesimin e siper konstatoj se Rama dhe Linda kane shitur tek universitet private kuotat e universiteve publike. Per kete qellim

MAS ka krijuar nje situate te paprecedent, duke nderuar kritere dhe menyrat e llogaritjes disa here, duke krijuar nje situate ende te paqart sesi do te llogariten fituesit.

Jo qe nuk eshte me kriter merite prefetence por MAS ka krijuar nje skandal te vertete dhe duke nderhyre prane senateve duke rritur tarifat dhe duke ulur kuotat.

Psh eshte e sigurte se ne Senatin e UMT (universiteti i mjekesise) date 29.07.16 ka bere nderhyrje te tilla.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...