Published On: 28 Dhjetor, 2015

Berisha: Pritja e Ramës me përfaqësuesit e mediave, dark funebër

Ish-Kryeministri Sali Berisha e cilësoi pritjen e djeshme nga Kryeministri Edi Rama me përfaqësues të mediave si një darkë funebër. Berisha akuzoi Ramën se si neo-bllokmen, në qëndrimet ndaj mediave është kthyer në origjinë.Ish-Kryeministri akuzon Kreun e Qeverisë se me presione të shumëllojta dhe akuza fallso kontrollon mediat elektronike dhe ato të shkruara.

“Edi Rama mblodhi gazetarët në një darkë funebër të fundvitit, pasi si neo-bllokmen, ai, në qëndrimet ndaj mediave është kthyer në origjinë. Bilanci i qëndrimeve të tij ndaj mediave është ai i rekordeve të zeza. Armik i fjalës së lirë! Autor i projektit të kriminalizimit të shpifjes. Koka e meduzës së mafies më të rrezikshme të Ballkanit, Edvin Kristaq Rama kontrollon me mjete kriminale, presione të shumëllojta e me akuza fallso, mediat e shkruara dhe elektronike, i nënshtron ato, iu dikton politika editoriale, lajmet dhe debatet si dhe mbyll, në thyerje të plotë të ligjeve të vendit, media si në asnjë vend tjetër në Europë.

Në fjalen e tij, apoteoza e sugarit të tij Fuga apo bejtja e picirit, ai foli i shpërfytyruar nga krimet e shëmtuara mediatike që ka kryer gjatë këtij viti, dhe ju tha troç të ftuarve të tij se i kishte ftuar për t’u thene “grini sallatë sa të doni se nuk ju lexoj as dhe shikoj, më thjeshtë, për mua dhe qeverinë time organizatë kriminale, ju nuk ekzistoni”. Ky ishte urimi i tij i Vitit te Ri për pushtetin e katërt!”, shkruan Berisha.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...