Published On: 15 Qershor, 2016

Berisha para ndeshjes: Shqiponja mbi çdo shpend, por gjeli është djallëzor

Sali Berisha – Urimi para mediave per ndeshjen e kombetares tone me kombetaren e Frances!
Së pari, kryefjala e ditës së sotme është beteja midis shqiponjës dhe gjelit që zhvillohet në Marsejë.
Shqiponja ka epërsinë natyrore ndaj të gjithë shpendëve të kësaj toke, por gjeli është djallëzor, aktiv, i shkathët dhe nuk mund të neglizhohet.

Ndaj dhe le t’i urojmë shqipes një fitore, e cila do të ketë jehonë botërore sepse në ndeshjen e shkuar lojëtarët tanë arritën të fitojnë mendjen dhe zemrat e të gjithë sportdashësve në Europë me lojën e bukur dhe të civilizuar që ata bënë. Një mesazh të zjarrtë tifozëve kuqezinj, të cilët duhet të pranojnë që deri tani janë ata kampionët e Europës. Nëse ne akoma nuk kemi një Pele apo një Messi në ekipin tonë, mos harroni se në grupin e tifozëve ne kemi dy tifoza botërorë kamionë, siç është Ismail Morina, të cilin Rama nga urrejtja dhe neveria se nuk doli Olsi dron-hedhësi por doli ai autori i vërtet e arrestoi dhe e futi në burg dhe tani pas Ismail Morinës kemi Bislim Lemanin, njeriun që u bë i famshëm, u vendos në të gjitha faqet e UEFA dhe FIFA dhetë mbarë botës me fytyrën e tij flamur. E jo më pak ajo vajza, të cilës emrin nuk ja di por që dukej e bukur sa vet flamuri shqiptar me flamurin në faqe. Kështuqë duke i përshëndetur, uroj dhe shpresoj që të jenë në lartësi të flamurit të tyre për një tifo të qytetëruar pa asnjë lloj incidenti. Kemi nevojë vetëm për emrin e jashtëzakonshëm që ata kanë krijuar për mirë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...