Published On: 28 Prill, 2016

Berisha para dy ditësh: Arben Frroku është arrestuar në Holandë (VIDEO)

  • Ish-kryeministri Berisha bëri një deklaratë të fortë në “Studio e Hapur” me Eni Vasilin, duke thënë se Arben Frroku, vëllai i ish-deputetit Mark Frroku është ndaluar në Holandë.

Sipas Berishës, Arben Frroku, i dënuar nga Apeli për vrasjen kryekomisarit Dritan Lamajt është ndaluar nga autoritetet në Holandë, mirëpo Ministria e Brendshme nuk çon të dhënat për ta konfirmuar këtë.

“Arben Frroku është ndaluar në Holandë, por Saje Qorri nuk çon të dhënat atje që ta arrestojnë dhe ta ekstradojnë, njësoj sikurse bëri kur e ndaluan në Kroaci që u çoi të dhëna se ishte në rregull”, tha Berisha.

Ndërsa sot informacioni i Berishës u konfirmua edhe nga autoritetet holandeze. /Opozita.com/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...