Published On: 28 Shkurt, 2016

Berisha nuk pushon as të dielën: Publikon skandalin e rradhës

Sali Berisha ka percjelle sot denoncimin per “Pregatitjet e ethshme qe po behen nga qeverite vendore, kryetaret e tyre, Termeti dhe Turi, si dhe policite narkotrafikante te rretheve Tepelene dhe Kruje per krijimin e zonave te reja te mbjelljes se mallit. Per me shume lexoni mesazhet e tyre!”.

Sipas tij, Qytetaret dixhital denoncojne:

“Zoti Berisha. Jam Xh.A nga Tepelena dua tju ve ne dijeni se ka filluar te shpyllezohen pyjet masivisht ne fshatrat ee Tepelenes fakt qe verifikohet ne cdo kohe. Do te mbidhen me canabis. Flitet se ok kane marr nga drejtuesit,krytari i Bashkise ee policise Haki Hasanbega dhe Bekim Lika ky i fundit njihet si numerues vjet ka shkuar ne cdo parcele per te numeruar bimet canabis per 25 % qe kerkonte A.Arapi. Sivjet kerkojne 10 euro per grope . Ca behet keshtu ka mbaruar fare Policia? Drejtuesit Policise krahe per krahe me narkotrafikantet . A.Arapi drejtori per cdo emerim pyet narkotrafikantet me te cilet shoqerohet publikisht pasi ka mbeshtetjen ee ministrit Sajes. Fakte qe dihen nga te gjithe dhe mund te verifikohen shume thjesht nga gazetare .”

“Te uroj shendet e respekte artur bushi kryetari I bashkis kruje ka hedhur ne terren te fortet e zones e po marrin toka me qera ne fshatrat verion mukje bura kurcaj te ish komunes nikel dhe po shpyllzojn kodrat,po plugojne livadhet per te filluar mbjelljen e hashashit e njerzve ju jepet garanci e plote dhe u behet presion nga nje bande qe eshte dhe ne arrest shtepie dhe qe ruhen me polic. Mbjellesit e vjetshem qe paguajten taksen ne polici nuk u preken nga policia. Kurse tani kjo takse per siguri eshte ne baze te Nr te bimeve ose 10%e fitimit.”

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...