Published On: 10 Maj, 2016

Berisha: Nuk ka zgjedhje pa rrëzuar Edi Ramën

Në mbledhjen e djeshme të grupit parlamentar të PD-së, më shumë se sa reforma në drejtësi, shqetësim kryesor kanë qenë zgjedhjet e ardhshme.

Duket se PD po përgatitet për një aksion të ri dhe nuk është çudi që të bojkotojë zgjedhjet.

Kjo u paralajmërua nga Sali Berisha. Ai tha se “nuk ka zgjedhje pa rrëzuar Edi Ramën”.

Gjë që për momentin është e pamundur të ndodhë, pasi PD nuk ka as votat dhe as mbështetje për të kërkuar largimin e Ramës.

Siç ka thënë Berisha, për momentin PD ka vetëm armët.

Pas kushtrimit të Berishës, edhe Basha, ka kërkuar rrëzimin e Ramës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...