Published On: 25 Prill, 2016

Berisha: Një ish-deputet i PS bashkëpunëtor i Shullazit për haraç, dhe një vilë

  • Edhe pse janë thjesht disa mesazhe të qytetarëve në Facebook, emrat e të cilëve nuk bëhen asnjëherë publik, ish-kryeministri Berisha vijon t’i referohet informacioneve që i vijnë në faqen e tij zyrtare në rrjetin social, për të ngritur akuza të reja ndaj Emiljano Shullazit dhe lidhjes së tij me zyrtarë.

Këtë radhë, duke ju referuar denoncimeve nga qytetarët, Berisha thotë se Shullazi ka marrë pronësinë e karburant “Veliaj” në bashkëpunim edhe me ish-deputetin e Partisë Socialiste Shyqyri Duraku.

Sipas mesazhit, në këtë pronë është vënë tritol dhe kanë ndodhur plagosje, ndërsa vetëm pak kohë më vonë, thotë denoncuesi – Shullazi ka marrë me dhunë pronësinë e këtij trualli duke falsifikuar dokumentet.

Mesazhi i dytë që ngre akuza ndaj Shullazit është ai i një qytetari që thotë se është specialist në Drejtorinë e Përgjithshme të OSHEE-së.

Sipas tij, vila e Emiljano Shullazit furnizohet me dy linja, pra, në çdo moment avarie apo defekti, në këtë banesë përcillet energji nga një linjë e dytë që sipas punonjësit të OSHEE-së është mundësuar duke shtruar 2 mijë metra kabull. /Gazeta Express/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...