Published On: 26 Shkurt, 2016

Berisha, Mustafa sahanlëpirësi i Rrahman Morinës

 Deputeti i Nismës për Kosovën, Zafir Berisha tha se dialogu me Serbinë është kulminacioni i asaj se pse Thaçi nuk duhet të jetë president i Kosovës, dhe sipas tij krijimi i “Zajednicës” do të krijojë një shtet jofunksional.

“Ju me veprimet e juaja keni sjellë edhe Gjykatën Speciale. Dialogu me Serbinë është kulminacioni i asaj se pse nuk duhet të jeni president, pasi ju jeni duke biseduar në Bruksel se si të ktheni Serbinë në Kosovë. Përmes “Zajednicës” do të krijoni një shtet jofunksional. Ju jeni kampion i dështimit të politikës së jashtme”, ka thënë Berisha.

Berisha i tha Mustafës sahanlëpirësi i Rrahman Morinës dhe tash i Thaçit, nuk duhet ta lejoni këtë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...