Published On: 23 Janar, 2016

Berisha merr shtetësinë australiane

Mediet raportojnë se sulmuesi prishtinas pritet të marr pasaportën e Australisë, për çfarë tregoi gatishmëri.

Besart Berisha pritet të marr shtetësinë e Australisë, raporton Sporti 1.
Sulmuesi prishtinas po shkëlqen në A-league me ekipin e Melbourne Victory dhe më herët me Brisbane Roar.
Madjr për këtë ka treguar gatshmëri edhe vet 30 vjeqari, i cili megjithatë nuk mund të paraqitet me kombëtaren e Australisë.
“Mendoj se mund të bëhem kam pesë vite këtu, të shohim. Nuk i di rregullat, por gati jam gjysmë australiani sa kohë jam këtu”, tha ai pë Herald Sun.
Berisha deri më tani ka shtetësinë e Kosovës, atë gjermane dhe shqiptare.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...