Published On: 7 Gusht, 2016

Berisha: Lapraka po ndëshkohet nga banda e bashkisë së Tiranës (FOTO)

Ish kryeministri, Sali Berisha me anë të një statusi në Facebook ka denoncuar atë që e quan ‘ndëshkim politik të zonës së Laprakës nga banda e bashkisë së Tiranës’.

Statusi i plotë:

Qytetari dixhital denoncon:

Ndeshkimin politik te zones se Laprakes nga banda e bashkise se Tiranes! sb
“Përshëndetjeje Doktor!

Jam nje banore e Laprakes. Mendova te shkruaj ty pasi mendoj qe je mundesia jone e vetme per te zgjidhur hallet dhe problemet tona. Kjo qeveri punon per te vjedhur leket e fundit qe ju kane mbetur shqiptareve nderkohe qe nuk shihet asnje investim serioz ne te mire te tyre. Nje nga zonat e harruara eshte edhe Lapraka . Pak metra larg spitalit ushtarak gjendet lagjja ku banoj une . Nje mjerim total i familjeve qe jetojne aty. Por kjo nuk ka pse ti ndeshkoje qe tu mungoje infrastruktura ,rruget e shtruara, ndriçimi, ambjenti i gjelberuar dhe i paster perreth pallateve. Jane taksapagues te rregullt, por kjo nuk vlen mesa duket. Kryebashkiaku Erjon Veliaj tha se do investohen 4 milion dollare per Lapraken. Deri tani nuk po shohim asgje dhe as nuk besoj se do te behet gje. E theksoj se per te rehabilituar kete zone duhen shume pak para dhe bashkia i ka te gjitha mundesite. Cfare kam shkruar tregohet mjaft qarte me foto!
Shume faleminderit!
Respekte!
Ju uroj shendet doktor Sali Berisha!”

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...