Published On: 30 Janar, 2016

Berisha: Ky është skandali i radhës, kjo është Shqipëria e narkomanit Edi Rama!

Pas lajmit se një autobus me të rinj të FRESSH është ndaluar në Turqi, pasi transportonte drogë, ka reaguar nënkryetari i FRESSH, Artur Micko, njëkohësisht drejtor i Shërbimit Kombëtar të Punësimit.

“Duke marre shkas nga nje lajm i rreme i botuar ne nje gazete te perditshme dhe me pas i kopjuar nga disa portale, nga gazetare qe nuk respektojne as standardin minimal te gazetarise, konfirmimin e burimit te informacionit, deshirojme te informojme publikun per sa vijon:

Nje grup prej 35 aktivistesh te FRESSH jane nisur ne date 28 Janar per nje udhetim drejt Stambollit, udhetim i kryer me nje autobuz te kompanise fenix travel & tours. Ne autobuz, pervec 35 aktivisteve te FRESSH, ka patur edhe udhetare te tjere me destinacion te njejte. Pasi eshte kaluar kufiri mes Shqiperise dhe Greqise, ndalesa e pare ka qene ne qytetin e Selanikut, ku pasagjeret kane kaluar naten ne nje hotel. Diten e dyte ka nisur udhetimi nga Greqia ne Turqi dhe ne kufirin mes dy vendeve autobuzi eshte ndaluar per tu kontrolluar. Gjate kontrollit te mjetit, pasagjeret kane qendruar ne piken kufitare, jashte mjetit. Informacioni i marre nga autoritetet kufitare ishte se ne autobuz dyshohet te jete gjetur nje sasi lende narkotike e per pasoje shoferi i autobuzit, ndihmes shoferi, guida dhe nje tjeter person jane ndaluar nga policia. Pjeses tjeter te pasagjereve, pasi u jane dorezuar bagazhet, u eshte vene ne dispozicion nje tjeter mjet qe i ka derguar ne destinacion, Stamboll. I gjithe grupi i 35 aktivisteve te FRESSH eshte ne Stamboll ku po vazhdon programin e parashikuar. Asnje prej te ndaluarve nga autoritetet turke nuk i perket grupit te aktivisteve te FRESSH,” shkruan Micko në FB.

Për këtë ngjarje reagoi edhe ish-kryeministri Sali Berisha.

“Kjo eshte Shqiperia e gjenerates tjeter socialiste kanabiste e narkomanit Edi Rama!

Autobuzi me 40 rinj te partise kanabiste gjendet plot “mall” ne doganat turke. Trafikun e udhehiqte nenkryetari i FRESSH, Micko!

Te dashur miq, mediat e vendit dhe ato te huaja njoftojne skandalin e radhes te partise kanabiste. Ato njoftojne lajmin trondites se autobuzi me 40 anetare te zgjedhur te FRESSH-it, qe po shkonin ne nje udhetim turistik te organizuar ne Turqi u ndalua nga doganat turke pasi bagazhet dhe jo vetem bagazhet e turisteve kanabist, ishin plot me “mall”.

Per te udhehequr trafikun, Edvin Kristaq Rama kishte ngarkuar direkt me te besuarin e tij ne FRESSH, nenkryetarin e FRESSH-it njekohesisht Drejtorin e Sherbimit Kombetar te Punesimit, Artur Micko, djalin e Gjykatesit te Kostandinit te partise, qe si xhelat i 5 viktimave, me urdher te Rames nuk mori denim te perjetshem.

Ky eshte skandali i radhes, kjo eshte Shqipria e gjenerates tjeter socialiste e narkomanit Edi Rama!” shkroi ai në FB.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...