Published On: 11 Prill, 2016

Berisha: Kutinë e zezë e theu Kodheli dhe Gjeneral Trafiku

Ditën e djeshme u nxor e dëmtuar Kutia e Zezë e helikopterit ushtarak që u rrëzua në liqenin e Shkodrës duke shkaktuar vdekjen e dy pilotëve dhe plagosjen e një ushtari që ishte në bord.

Ish-Kryeministri Sali Berisha shkruan në Facebook se, Kutia e Zezë është hapur dhe shkatërruar për të zhdukuar provat e aksidentit tragjik ajror.

Berisha argumenton se, kjo pajisje është e ndërtuar në mënyrë të tillë që i reziston përplasjeve edhe më të fuqishme, si në rastet e avionëve.

Ish-Kryeministri akuzon për këtë gjë Kryeministrin Edi Rama, Ministren e Mbrojtjes, Mimi Kodheli dhe Gjeneralin e Forcave të Armatosura, Jeronim Bazo.

Statusi i plotë në Facebook i ish-Kryeministrit Sali Berisha:

“Per te fshehur krimin e shemtuar shteteror, Mimi dhe gjeneral Trafiku thyejne kutine e zeze!

Te dashur miq, cdo qytetar i ketij vendi sot duhet te shtroje pyetjen se pse eshte hapur kutia e zeze e helikopterit qe ra nga vec 15 metra lartesi mbi liqen?

Kutia e zeze eshte projektuar per te rezistuar edhe shperthime nga lartesi shume te medha, ajo ka rezistuar dhe eshte gjetur e pademtuar dhe ne avionet e e rrezuar me raketa apo valixhe tritoli ose e rene ne mijera metra thellesi te detit. Por ne vendin e korrupsionit me te larte qeveritar ne bote, kutia e zeze cahet dhe hapet per te zhdukur provat e korrupsionit qeveritar qe coi ne krim shteteror me jetet e dy piloteve.

Kjo eshte bere vetem e vetem me urdher te Edi Rames. Ky eshte nje turp dhe krim makaber qeveritar i Edi Rames dhe banditeve te tij! Sb”.

Loading...
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. margarit thotë:

    Ajo asht kamera, nuk asht kutija e zeze. Kamera nuk vihet ne nji vend me kutin e zeze, ashtu si dhe kamerat ne nji ndertese. Kamera mund te vesh 4-8-16, kurse kutija e zeze eshte ajo qe ruan incizimet e kamerave. Nuk them se ministrja Kodheli esht e ndershme dhe nuk ben maskaralleqe, por ne kete pike nuk kini te drejte, se ajo nuk eshte kutia e zeze.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...