Published On: 24 Shtator, 2016

Berisha, kryeprokurorin Llalla po e kërcënojnë me familje, balozët e krimit të organizuar politik

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me lajmin e kërcënimit të familjes së kryeprokurorit Adriatik Llalla.

Ai ka hedhur akuza ndaj emrave që sipas Berishës janë të lidhur me pushtetin, ndaj dhe ka kërkuar hetim. Në postimin e tij, Berisha shpreh solidaritet me kreun e organit të akuzës në vend si dhe lëshon akuza të drejtpërdrejta mbi kreun e qeverisë. Ndërkohë që vetë kryeministri Rama nuk është prononcuar në lidhje me lajmin për familjen e prokurorit të përgjithshëm, Adriatik Llalla.

Reagimi i plote 

Kërcënimi i prokurorit te përgjithshëm është vepër e lejtnantve te Al Kapones! Te dashur miq, mediat njoftojne se Prokurori i Pergjithshem i vendit eshte kercenuar nga bajloze te krimit, te burgosur, te denuar apo qe presin te denohen, por qe vizitohen pothuaj çdo dite nga ministra deputete, neobllokmene dhe trafikante ne qelite e tyre.

Hetimi urojme te gjeje sa me pare autorin e ketij akti te rende dhe te pashembullt dhe ta vendosi para ligjit. Duke denuar me ashpersine me te madhe kete akt kriminal, deshmi e pasigurise ekstreme ne kete vend dhe revanshit kulmor te krimit te lidhur me qeverine, shpreh solidaritetin tim te thelle me prokurorin e pergjithshem dhe institucionin qe ai drejton ne luften kunder krimit si dhe bindjen me te thelle se prapa fallangave te krimit qe kane kryer kete akt te pashembullt, qendron mbeshtjetja direkte e kreut te meduzes te krimit te organizuar apo Al Kapones ne krye te qeverise

Vetem lejtnantet e tij, pra bajlozet e krimit te veshur me pushtetin kryeministror si Dritan Dajti apo Mili ose Mali i partise, Genti i Olsit dhe Hakmarrjes, mund te ndermarrin vet apo me porosi te tij kercenimin me jete te kreut te akuzes se shtetit.

Ky akt tregon se cila eshte sot ne Shqiperi shkalla e pasigurise per qytetarin e thjesht shqiptar! Por mbi te gjitha ky akt eshte nje kembane alarmi, nje thirrje per çdo qytetar te ketij vendi qe te ngrihet ne lartesine e guximit kunder organizates kriminale me te rrezikshme ne Europe, qeverise se Al Kapones! sb

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...