Published On: 5 Tetor, 2016

Berisha: Kam bashkëpunuar me Edi Ramën për ta rrëzuar Fatos Nanon përmes “MJAFT-it”

Ish-Kryeministri Sali Berisha u shpreh se në vitin 2004-2005 ka bashkëpunuar me Edi Ramën përmes organizatës “Mjaft” për të rrëzuar nga pushteti Kryeministrin e asaj kohe Fatos Nano.

Këtë deklaratë Berisha e bëri në emisionin “Studio e Hapur” në News24, i cili pranoi se bashkëpunimi u bë përmes Mjaft dhe jo drejtpërdrejt.

I pyetur nga gazetarët për akuzat që i ka bërë në atë kohë Nanos, Berisha tha se vlerësoi dorëheqjen e tij e cila shërbeu për dy gjëra.

Ish-Kryeministri sqaroi se dorëheqja e Fatos Nanos i shërbeu Partisë Socialiste dhe Shqipërisë përmes rotacionit politik.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...