Published On: 6 Shkurt, 2016

Berisha: Ja pse ndodhi masakra e Elbasanit

Tashmë që media po i mëshon më shumë faktit se masakra e Elbasanit mund të mos jetë hakmarrje mes fisesh, por një përplasje për trafiqet, ish-kryeministri Sali Berisha thotë se e ka gjetur arsyen e këtij krimi.

Duke i besuar qytetarit dixhital, Berisha thotë se shkak i masakrës është eliminimi i një grupi për të kapur pistën e trafikut të drogës.

“Në vrasjen e Elbasanit ka një seri detajesh. Tre ditë para, RENEA ose Ndërhyrja e Shpejtë organizojnë një postbllok para atij lokali ku u bë vrasja, me policë që kishin të njëjtën veshje me ato që bënë vrasjen. Vendi nuk është i përshtatshëm për postbllok. Kanë qendruar rreth gjysëm ore duke bërë kontrolle dhe jane larguar.

-Postblloqet në drejtim të Librazhdit dhe Peqinit janë vendosur së paku 40 minuta pas krimit, ndërkohë drejtimet Gramsh, Cërrik, Dumre janë lënë të lira për kohë edhe më të gjatë!

-Ardhja e Tahirit në Elbasan bëri që policia të përqendrohet me sigurimin e VIP-it dhe jo me gjetjen e vrasësve.

-Është e vërtetë që dy familjet Çapja dhe Mema kanë qenë dhe janë në hasmëri, por në Elbasan masakrën nuk e lidhin dhe nuk e shohin si akt hakmarrje, por si larje hesapesh për zotërimin e pistës kryesore të drogës,” shkruan qytetari dixhital.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...