Published On: 5 Gusht, 2016

Berisha: Ja ministri i video-skandalit seksual

Ish-kryeminsitri Berisha përmes një shkrimi publikuar në rrjetin social Facebook mbrëmjen e kësaj të enjteje ka zbuluar ministrin që fshihet pas videos seksuale për të clën flitet në media e jo vetëm

Sipas tij mediat ndërkombëtare denoncuan Ditmir Bushatin për amoralitet shpërdorimin e dhjetra mijëra eurove dhe shndërrimin e udhëtimeve diplomatike për epshet e tij

Postimi i plotë i Berishës

Rama perdor Xhelilin per te mbrojtur veten, Bushatin dhe ministrat e tjere!

Te dashur miq, mediat nderkombetare denoncuan Ditzi Bushatin per amoralitet nderkombetar, shperdorimin e dhjetra mijra eurove dhe shnderrimin e udhetimeve diplomatike ne udhtime per epshet e tij seksuale.

Para kesaj akuze diskretituese per cdo zyrtar i cilitdo rrangu qofte ai, i akuzuari dhe i mbi-akuzuari Rama heshtin prej dy ditesh si fija e barit dhe mendojne ta kalojne skandalin nderkombetar duke mbrojtur Shukriun dhe paraqitur ate para publikut jo viktime te amoralitetit te tij por te presidentit Nishani qe dekreton zgjedhjet per zevendesimin e nje njeriu qe prej kohesh eshte ne burg dhe qe gjykata e la ne burg per aktin e tij.

Te perdoresh Shukriun si mburoje apo gjethe fiku do te thote te tallesh me veten tende dhe se nuk ke asnje norme, standart apo moral. Akti i Bushatit Ditzi eshte disa here me i rende se ai i Xhelilit te Peshkopise. Te dy kane perdorur detyren zyrtare per epshet e tyre por Ditziu qe ka katandisur diplomacine shqiptare ne diten e saj me te zeze, perveçse ke shperdoruar udhetimin zyrtar diplomatik dhe e ka shnderruar ate ne nje udhtim epshor, duke shpenzuar dhjetra mijra euro per te por po te kemi parasysh shkallen e larte te perfaqesimit te vendit nga ministri i jashtem, vendndodhjen e ngjarjes, jemi para nje skandali nderkombetar te pa regjistruar ndonje here nga ndonje zyrtar i ketij rangu ne historine e diplomacise boterore.

Ditziu, pasi eshte damkosur nga mediat nderkombetare hesht sepse ka privileigjin qe prostituta braziliane, ne dallim nga viktima e Shukriut nuk ka ndermend te sjelli videon e Ditziut me te mbathura apo cullak dhe po keshtu Rama hesht dhe beson se me heshtje dhe duke mbrojtur Shukriun do ta hedhe edhe kesaj radhe se bashku me Ditziun e tij!

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...