Published On: 13 Tetor, 2016

Berisha: Gërdeci ishte vrasje shtetërore pa dashje

Ish kryeministri i vendit, Sali Berisha gjatë fjalës së tij në seancën plenare akuzoi edhe njëherë qeverinë se është e lidhur me krimin dhe drogën.

Berisha u ndal edhe në vdekjen e të riut në landfillin e Sharrës ku tha se është vrasje shtetërore, njëlloj si vrasja e 26 personave në Gërdec.

Sipas Berishës, Gërdeci ishte vrasje shtetërore, por pa dashje.

Edhe Gërdecin duhet ta shpallni vrasje shtetërore, por nuk keni ndërgjegje. Ne bëmë gjithçka për t’i kompensuar, por të vrarët nuk i kompenson dot. Kompania mbikëqyrej nga një kompani shtetërore. Që këtu është përfshirja e tyre në vrasje shtetërore, pa dashje.

Shteti u jep familjeve dëmshpërblimin. i paqëllimshëm ishte. Ky është shteti i qytetëruar. Qytetarët pësojnë çdo ditë edhe funde tragjike. Por ato që janë të lidhura me shtetin, shteti mban qëndrim”, deklaroi Berisha.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Sigurisht GERDECI ishte gabim,bankat piramidale gjithashtu.Burgosja pa baze e
  presidentit RAMIZ ALIA;ose demostratat dhe vetevrasjet edhe me benzine te perndjekurit
  politike,gjithashtu gabim.Zvarritja e kthimit te pronave,zvarritja dhe dezorganizimi i qindra
  mijrave ndertesave te reja te pa legalizuara que prez nje çerek shekulli,pa dashje gjithashtu.
  Sa miliarda leke taksa do ishin mbledhur.Po mareveshja e pare e importimit te plehrave
  kur dhe kush qeveri e beri.Potelekomin kush ja shiti turkut,duke detyruar evropen te terhiqet
  me diskresion per integrimin e shqiperise.Dhe dosja rritet çdo dite kunder malokut egoist.
  Shume nierez te kesaj bote kane deshire te flasin e te shkruajne.Por disa injorante nuk
  e dine se sa here qe shkuaje nje fjali;nuk bejne gje tjeter vetem se AKUZOJNE VETVETEN.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...