Published On: 10 Maj, 2016

Berisha: Gazetarin Ilnica e masakroi djali i dajës së Shullazit

Zbardhen detaje të reja në lidhje me personat që rrahën gazetarin e sportit Eduart Ilnica, ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e djeshme Tiranë. Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan në profilin e tij në Facebook ka publikuar të dhëna që e lidhin presidentin e Kastriotit, Alban Vogli.

“Përshëndetje doktor po shikoja se është postuar nga FIFA një foto e ekipit të Krujës menjëherë me erdhi në mendje një muhabet që kisha dëgjuar për këtë ekip.

Në fakt ky ekip i përket kushëririt të Emiljano Shullazit i cili e ka marrë këtë ekip me forcë duke marrë parasysh nga eksperienca jote dhe kontaktet ce ke me njerëz te brendshëm të shtetit ti mund të zbulosh me shumë për këtë çështje me respekt një simpatizant i jotë.

Shpresojë mos ta lesh mbase dorë se është me të vërtet interesante dhe e di se në ekip ishin investuar 300 mije euro pak para se tu grabiste ekipi”.

“Doktor përshëndetje, personi që ka masakruar gazetarin e Telesportit është daja i Emiliano Shullazit. Këta janë edhe sponsoret e Kastriotit të Krujës!

Babai i Emiljanos është fiks daja i presidentit të Kastriotit të Krujës!”

“Pershendetje i nderuar Berisha. Po te dergoj foton se si është masakruar gazetari në mes te Tiranës, mbrëmë ne 22:20, nga presidenti i Kastriotit, që është djali i hallës së Shullazit.

Shyqyr që je ti, që denoncimet i bën publike. Për një shkrim ja çfare të gjen në shtetin e krimineleve të Edi Ramës e Sajmir Tahirit.

Është bërë e frikshme të jetosh në këtë vend, ndaj të lutem mos publiko se kush te ka dërguar këtë mesazh. Po të dërgoj foton e gazetarit dhe intervistën e tij, që flasin qartë se nën thundrën e kujt jemi si popull.!”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...