Published On: 19 Janar, 2016

Berisha flet për skenarin koalicion me Metën për tu bërë President

  • Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur për herë të parë për skenarin që qarkullon prej pak kohësh në qarqet politike dhe mediatike për një riaktivizim të koalicionit PD-LSI.

Në një intervistë për gazetaren Eni Vasili në News24 ai thotë se prej kohësh marrëdhënia mes Edi Ramës dhe Ilir Metës është krisur në mënyrë të pakthyeshme. “Rama e futi Metën në kafaz që në fillim. I tha “unë të fus brenda”. A mund ti thuhet partnerit në koalicion një gjë e tillë? Çdo aferë Metës i del nga Edi Rama. Sipas tij një koalicion PD-PS për të nxjerrë në opozitë LSI-në do të ishte i papranueshëm pasi dëmton opozitën e vërtetë. Sipas Berishës nuk ka asnjë flirt për të realizuar një koalicion të PD me LSI. Ai u pyet për skenarin që e çon sërish president të vendit. “Absolutisht jo. Unë e kam mbyllur çdo ambicie për të marrë një tjetër post shtetëror”- tha Berisha. Ai pranoi se aspiron të jetë sërish deputet në zgjedhjet e ardhshme ndërsa si President do të votonte vetëm Bujar Nishanin.  /lapsi.al/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...