Published On: 25 Shtator, 2016

Berisha flet për kritikët e Bashës në PD

Ish-Kryeministri Sali Berisha duke folur në emisionin e Ermal Mamaqit, “Xing me Ermalin” në tv Klan ka deklruar se kritikët në PD do ti bashkohen kryetarit Lulzim Basha kur të bëhet Kryeministër. Ai la të kuptohet se politika i pranon të tilla levizje.

Doktor kjo historia me politikanët kur hipin dhe zbesin nga pushteti, kur nuk janë në pushtet janë më të shëmtuar, si përshembull Edi Rama, dukej më i shëmtuar, më i zi, i dukeshin rrathët poshtë syve më i shkurtër, ndërsa tani duket më i bukur, më i bardhë, nuk i ka më rrathët poshtë syve. A do bëhet Luli kaq i bukur kur të vijë Kryeministër?

Po, po pa operacione plastike që bën Rama. Pastaj pushteti ka aureolë dhe të duket ndryshe.

Ka njerëz që thonë se: Ja Luli nuk po e drejton mirë partinë, Luli e ka fajin kështu… ore ku do futen këta njerëz kur Luli të vijë Kryeministër?

Jo, ata do bashkëpunojnë me Lulin.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...