Published On: 26 Maj, 2016

Berisha: Edvin Rama është racist, ai i urren veriorët!

Ish-Kryeministri Sali Berisha, e ka akuzuar sot në Parlament Kryeministrin Edi Rama, se ai është një individ që vuan nga kompleksi i racizmit, duke lëshuar shpesh herë deklarata anti-veriore dhe duke mbështetur krahinizmin.

Sipas Berishës, në një deklarim dhënë një ambasadori të një vendi mik, “kryeministri Rama ka thene se, Veriu qeveriset me kriminelë”.

Sipas Berishës, ligji i Dekriminalizimit zbuloi se Kryeministri Rama ka ndërruar emrin, nga Edvin në Edi.

Sipas Berishës, Kryeministri e ka ndërruar emrin për shkak të akuzave që i janë bërë në të shkuarën. Ai ka kërkuar që Edi Rama të japë llogari në Parlament përse ka bërë ndryshimin e emrit.

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot për një vizitë pune në Suedi.

“Në një moment të rëndësishëm të jetës parlamentare, ligji për Dekriminalizimin e Parlamentit zbuloi fytyrën e vërtetë të kriimt, zbuloi vrasësit, trafikantët dhe jo vetëm, dhe njerëzit me dy fyttyra, me dy emra, me 4 emra me e fytyra. Bëj fjalë për ata që ndryshojnë emrat për të fshehur veprat kriminale.

Le të vijë këtu Edvin Kristaq Rama, të tregojë se nga Edvin u bë Edi për shkak të akuzave të Kadriovskit e shkaqeve të tjera që duhet t’i sqarojë. Të vijë këtu të thotë ç’është ky ndërrim i emrit”,- tha Berisha në Parlament.

Ish-Kryeministri gjatë fjalës së tij hodhi akuza të rënda ndaj Ramës, duke e quajtur kriminel që ka futur vrasës në Parlament. Sipas Berishës, Rama është një antishqiptar dhe antikombëtar, i cili “ka rekrutar nga zonat e veriut vrasës, kriminelë, trafikantë sepse në atë zona vetëm me të tillë ja dilet”.

“Në këtë mënyrë, Edi Rama, me një racizëm të ulët antishqiptar paraqet veriun si vend kriminelësh. Ky është koncepti i tij”,- u shpreh ish-Kryeministri, Sali Berisha, nga foltorja e Kuvendit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...