Published On: 3 Qershor, 2016

Berisha: Edi dhe Olsi Rama pronarë të këtij super-resorti në Gjilekë (FOTO)

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar në Facebook ndërtimin e një superresorti në fshatin Gjilekë, në Dhërmi, i cili sipas tij është i kryeministrit Edi Rama dhë vëllait të tij, Olsit.

Berisha thotë se vendimi për ndërtimin e këtij resorti është marrë në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Territorit më 7 mars të 2014-ës me firmë të kryeministrit dhe ministres së Zhvillimit Urban Eglantina Gjermeni. Edhe pse në letra resorti është për Pandi Carapulin, ndërtuesin e shtëpisë së kryeministrit Rama në Surrel, Berisha thotë se në të vërtetë ky projekt është për vetë Ramën dhe vëllain e tij.

“Kurse Pandi Carapulit i është premtuar një përqindje e vogël si shpërblim për ndërtimin e tij dhe leje të tjera ndërtimi njëlloj si për sarajet e Surrelit. Sipërfaqja e resortit është 19 mijë e 100 metra katror, ku 3873 metra janë sipërfaqe ndërtimi. Janë parashikuar 6 lloje vilash 1, 2 dhe 3-katëshe, një bar-restorant, një pontil druri për jahtin e Rimës një pishinë e hapur, godinë për administratën dhe gardën, kabinë për oficerin e rojës, një impiant për trajtimin e ujërave të zeza dhe kabina e transformatorit elektrik. Do të ketë parkime mbi tokë dhe nëntokë. Sistemimin e infrastrukturës për sjelljen e energjisë elektrike do ta marrë përsipër OSSHEE”, shkruan Berisha.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...