Published On: 12 Shkurt, 2016

Berisha drejt Servettes

  • Mesfushori ofensiv, Florian Berisha, pritet që të vazhdojë karrierën te skuadra e Servette, që bën gara në kategorinë e tretë të Zvicrës. Lajmi është bërë i ditur nga mediet zvicerane.

Berisha 26-vjeçar, te Servette do të transferohet nga Xamaxi, pasi afati kalimtar i dimrit në Zvicër nuk mbyllet deri më 29 shkurt, përcjell sot Koha Ditore.

Berisha ka kontratë me Xamaxin që është pjesë e kategorisë së dytë zvicerane deri në fund të këtij edicioni. Ai gjatë këtij edicioni ka shënuar një gol në 14 ndeshje të zhvilluara dhe te Servette shihet si përforcim i duhur për t’u promovuar në kategorinë e dytë.

Berisha karrierën e ka nisur në vitin 2007 te Sioni, kurse ka luajtur edhe te Schaffhauseni, Aarau, Chiaso e Le Monti. Ai ka qenë pjesë e ekipeve të reja të Zvicrës (U-16, U-17, U-18, U-19, U-20).

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...