Published On: 5 Tetor, 2016

Berisha: Donald Lu sillet si Guvernatori i Shqipërisë

Ish-Kryeministri Sali Berisha i ftuar mbrëmë në emisionin “Studio e hapur” e gazetares Eni Vasili do të deklaronte se “ambasadorët në Shqipëri nuk sillen si diplomat por si Guvernator”. Ai nuk e kishte fjalën për ambasadorët në përgjithësi por për kryediplomatin amerikan, Donald Lu, edhe pse në asnjë moment nuk ia artikuloi emrin.

Berisha u pyet për reagimin e ambasëdës për protestën kundër plehrave dhe tha: “Kjo deklaratë ishte si ta kishte shkruar selia e PS dhe jo një ambasadë e huaj”. Për rritjen e rolit të ndërkombëtarëve në vend ai fajësoi Kryeministrin Rama. “Kemi një Kryeministër që përgjithçka u referohet ambasadorëve”, tha Berisha. Ai la të kuptohej se kishte marrëdhënie të mira me qeverinë amerikane edhe pse diplomati i tyre në vendin tonë është pozicionuar politikisht. /Opinion.al

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...