Published On: 8 Prill, 2016

Berisha dhe Basha, flakareshë Thaçit!

 

Në ceremoninë e inaugurimit të presidentit të ri Hashim Thaçi, nuk morën pjesë një numër i madh i burrështetasve të huaj, por gjithashtu ai u refuzuar edhe nga politikanë njohur, personalitete të së djathtës në Shqipëri.

Në këtë ceremoni nuk pranuan të marrin pjesë kryetari i Partisë Demokratike, Lulëzim Basha si dhe ish-presidenti e ish-kryeministri Sali Berisha.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/skandali-panama-papers-nxjerr-edhe-emrin-e-hashim-thacit-ja-per-sa-para-2/

http://www.shqiptari.eu/pellazgo-iliret-ishin-lundertaret-e-gjithe-deteve-te-botes/

Ndërkohë, që për këtë refuzim të tyre, ka një deklarim nga shefi i Grupit Parlamentar të PD-së, Edi Paloka në një prononcim për “Zeri.info” ka sqaruar mosprezencën e tyre në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë.

“Prej PD-së kam ardhur unë si kryetari i grupit dhe nënkryetar i partisë. Zotëri Basha kishte një aktivitet të cilin ai ishte mikpritës dhe ishte përgatitur që përpara dhe për këtë arsye nuk mundi. Megjithatë ai komunikoi dhe uroi direkt z.Thaçin për detyrën e re. Mendoj se është në eveminent për Kosovën sepse zgjidhet presidenti i Republikës në një Kosovë të lirë dhe të pavarur. Kjo është e rëndësishme jo vetëm për Kosovën por gjithë shqiptarët kudo që janë. Kam përshtypjen që kanë qenë të ftuar edhe personalitete të tjera, ish-president, ish-kryeministria dhe ish-kryetar të Parlamentit”, ka thënë ai.

Ndërkohë i pyetur lidhur me atë se a do të jetë Thaçi person unifikues për të zgjidhur problemet në mes të pozitës dhe opozitës, Paloka nuk ka dashur të bëhet pjesë e këtij debati.

“Nuk mund të flas për politikën në Kosovë. Neve na intereson që si shqiptarë që gjërat të shkojnë sa më mirë, si në Shqipëri ashtu edhe në Kosovë të zgjidhen problemet në paqe dhe mirkuptim. Por të them unë mënyrën dhe rrugën se si duhet të zgjidhen këto probleme, nuk ja lejojë vetës”, ka thënë në fund ai.

 

 

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. Qerimi thotë:

  S’kam ç’t¨e komentoj,veq mud t¨e them,se Thaqi s’e ka merituar assesi t¨e bahet president i Kosoves dhe asgja s’ka shkue mir’e n’rregull,veq me dhun’policore asht zgjedhur dhe me asgja s’e ka arsyetue vehten deri ketu,veq me tradheti,kurrupcion,hajni,vjedhje e dallavere…Pade t’e shohim tash,sa do ta arsyetoj vehet…Ishalla-mashalla…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 2. gani thotë:

  Oj KOSOVE të daltë flaka po të sundon M…+ K….

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 3. Mehmet thotë:

  Jojojo nuk eka meritua thaqdaqiqi Te behet krye.M..
  Po ky e ka meritua qe Te futet ne burg Sa korrupsionin eka be ne para Te popllit ky para lufte biceiklet nuk ka pasur tash uh uh bani vllaznit e vet milijonera e vet u be fukara ky nuk asht i mir adhur per popull Te Ks far njeri naiv e heku flamurin kombetar nga busti i gjergj kastriotit ky kopil ky asht mesua ti nderon serbet vllaznit e vet Te ju fal pasuri kombit ky asht sikur Nje Bagel qe lopa e Ban ashtu aht ky pis idijot asgje nuk ka ber 8 vite tett vite rrena mashtrime hajni 2 qin mi vende pune ika krijua plus ne UNESCO ekan pranua ks plus ne NATO Po plus ne evrop po plus lirimi i vizave Po ky gjitha ika arrit veq rrena premtimet e kota prap tash ne ato rrenat e kaluar janisi ky pis bythe lepirs

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...