Published On: 9 Gusht, 2016

Berisha: Deputetët po shantazhohen për ta votuar demarkacionin

Deputeti i Nismës, Zafir Berisha, në emisionin “Interaktiv” të KTV-së, ka thënë se deputetët e Kuvendit të Kosovës janë duke u shantazhuar për të votuar demarkacionin me Malin e Zi.

Ai është shprehur i bindur se Marrëveshja për Demarkacion me Malin e Zi nuk do të votohet në Kuvend, pasi sipas tij, shumica e deputetëve kanë mendim kundër marrëveshjes së tanishme, por ka shtuar se ndaj tyre ka shantazhe të ndryshme.

“Ne jemi kolegë dhe në jetën e përditshme takohemi, jam i bindur se partitë tjera opozitare nuk do ta votojnë këtë, por po u bëhen shantazhe të ndryshme për të votuar demarkacionin”, ka thënë Berisha.

Duke mos dashur që të tregojë se çfarë lloje të shantazheve po u bëhen deputetëve, Berisha ka thënë se kjo është vërejtur më herët kur është votuar Gjykata Speciale dhe votimi i Hashim Thaçit për president të Kosovës.

“Këtë e kemi parë kur është votuar ligji për Gjykatën Speciale dhe me votimin e Hashim Thaçit për president. Në opinion kanë dalë lëvizjet prapa perdes me joshje të ndryshme. Ne nuk duhet të biem viktimë e politikës ditore që në kurriz të vendit të bëjmë lëshime që nuk ua fal historia”, ka shtuar deputeti i Nismës, transmeton Koha.net.

Berisha në “Interaktiv” ka thënë se shtyrja e mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit për nesër, tregon se pozita nuk i ka votat për të votuar demarkacionin me Malin e Zi.

“Unë kam pritur që pasdite të mbahet mbledhja e Kryesisë por ata nuk i kanë votat. Mendoj se ka tendencë që me çdo kusht të votohet Demarkacioni para vizitës së zëvendëspresidenti i SHBA-ve, Joe Biden”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...