Published On: 8 Shtator, 2016

Berisha citon Lu-në: Ju tregoj kush është ‘Al Kapone’ i Shqipërisë

Një ditë pas deklaratave të forta të Ambasadorit Amerikanë në Tiranë, Donald Lu, se situata është e rëndë pasi kriminelet kanë lidhje me personat me influencë, ka reaguar ish kryeministri Sali Berisha. Nga foltorja e Kuvendit, Berisha ka treguar se kush është “Al Capone” shqiptar.

Ai tha se, Edi Rama është ai që jep urdhrat për kriminelët. “Al Capone këtu është kryeministër, përdor fuqinë e ekzekutivit”, deklaroi Berisha. Fjalën e tij, ish kryeministri e nisi me situatën ku ndodhen maturantët.

Sipas tij, qëllimisht është bërë një skemë që t’i orientojë studentët drejt universiteteve private.

“Ka ndodhur një akt i paimagjinueshëm. Mijëra gjimnazistë shqiptarë, përfshi edhe atë që u shpall e dyta më e mirë në maturat e Shqipërisë kanë mbetur jashtë universiteteve.

Juve u kujtohet se si Edi Rama nga tribuna në tribunë sulmonte arsimin privat se do ta mbyll dhe do ta kyç. Unë isha nxitës i arsimit privat”,- deklaroi Berisha.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...