Published On: 15 Qershor, 2016

Berisha: Çipa si Shullazi, kërcënoi me familje prokurorët, largoi nga Shqipëria trafikantin

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë akuza të rënda në drejtim të zëvendësdrejtorit të Përgjithshëm të Policisë në seksionin për krimet e Rënda.

Duke e paralelizuar me Emilajno Shullazin, deputeti demokrat tha se Çipa ka thirrur në zyrë dhe ka kërcënuar prokurorë të cilët janë duke hetuar në lidhje me çështjen e përgjimeve dhe dyshimet mbi pajisjen “IMSI Catcher”.

Gjatë një bashkëbisedimi me gazetarët, Berisha kërkoi që prokuroria të nisë hetimet ndaj zyrtarit të policisë të cilin e quajti një mercenar. Një tjetër akuzë e fortë ndaj Çipës ishte edhe ajo se ka ndihmuar të arratiset nga Shqipëria, Genci Xhixhën, i cili kërkohet nga drejtësia për trafik droge, si pjesë e grupit ku i pandehur është edhe nipi i ish-diktatorit Enver Hoxha, Ermali.

“Të hetohet Ardian Cipa që hyn në zyrë dhe kërcënon si Shullazi prokurorët e këtij vendi. Çipa është i lidhur kokë e këmbë me trafiqet dhe krimet. Largoi nga Tirana me makinën e tij Genci Xhixhën në aeroport. Njëlloj si Shullazi që kapi rektorin në mes të sheshit, thërret në zyrë zyrtarë të prokuror dhe i tregon familjet dhe fëmijët. Ndaj këtij mercenari duhet të veprojë ligji me urgjencë.”, tha Berisha. /G.M- Gazeta Express/
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...