Published On: 13 Korrik, 2016

Berisha braktis mbledhjen e PD-së, pret në zyrë ambasadorin Lu

Me debate është shoqëruar mbledhja e sotme e grupit parlamentar të Partisë Demokratike, ndërsa opozitarët janë grupuar në 2 drejtimi.

Kreu i kësaj force dhe ish- kryeministri Sali Berisha kanë kërkuar thjesht rol monitorimi nga ana e ndërkombëtarëve në procesin e vettingut, ndërsa deputetët Astrit Patozi, Majlinda Bregu dhe Genc Ruli janë shprehur pro draftit të propozuar nga amerikanët.

Mbledhja është mbizotëruar nga debate të forta ndërsa ish- kryeministri Sali Berisha e la mbledhjen para përfundimit të saj për të pritur në një takim ambasadorin e SHBA-ve Donald Lu.

Kryediplomati amerikan më herët u shpreh i zhgënjyer me vendimin e Bashës për të refuzuar draftin amerikan.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Basha paska deklaruar se pranon “drejtesine” e Rames dhe jo te Amerikes.
    Deduksioni logjik tregon se keto nuk jane ne opozite por thjeshte bashkepuntor dhe
    sherbyes te pervuajtur te ish sigurimit te shtetit,qe aktualisht vepron si mafia.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...