Published On: 5 Mars, 2016

Berisha: A ju kujtohet raporti: “Xhavit Haliti dyshohet për vrasjen e Ilir Konushevcit, Ukës….

LEXONI edhe: http://www.shqiptari.eu/godet-thacin-mulaku-krijimi-i-nje-komune-serbe-per-interesa-te-serbise/

Shkruan: Kimete Berisha

“Nuk është dashur të më varrosësh të gjallë.

Unë nuk kam vdekur”
Kushdo që është vrarë pas luftës në Kosovë, populli ka bërë me gisht në Xhavit Halitin, ish bodygardin e ish shefit të SHISH-it Fatos Klosit, dhe shok i ngushtë i Nexhmije Hoxhës e Hysni Milloshit.

E akuzojnë për vrasës, e akuzojnë për kriminel, e akuzojnë për njeriun më të urryer të të gjitha kohëve.

Por, kur provojnë ta vrasin, nuk munden.

Ka dashur ta vras UDB- por nuk ka mundur t’ia plotësojë UDB-a vetes këtë dëshirë.

Ka dëshiruar njoni në Zvicër- por nuk ia ka pranuar Zoti këtë dëshirë.

Ka dëshiruar ta vras edhe njoni në Kosovë-por, s’ja ka mbërri ymri me vra Xhavit Halitiin.

Askush nuk mund ta vras Xhavit Halitin!

Madje as opozita e sotme, siç tha Xhavit Haliti, janë përpjekur ta vrasin, por nuk e kanë vrarë.
Askush nuk e di pse. Diçka e pashpjegueshme, si një forcë hyjnore i prapton dëshirat e vrasësve për ta vrarë Xhavit Halitin, dhe kur marrin për ta “vrarë” Xhavit Halitit, u këputen këmbët në gjunjë, u këputen duart në bërryl, ligën, u terrohen sytë, dhe në fund tërhiqen mbrapsht.

Thjesht asnjë vrasës nuk ka mundur t’ia plotësojë vetes dëshirën për ta vrarë Xhavit Halitin.
Nuk tha që kanë tentuar ta vrasin, por tha që kanë dëshiruar ta vrasin.

Dëshirat nuk gjykohen, mjerisht. Kështu që këto mistere mesin sekret. Përpjekjet e njerëzve për ta vrarë Xhavit Halitin, mbesin fshehtësi ndërmjet vrasësve dhe Xhavit Halitit, të vetmit që e dinë për çka o fjala..

Sepse, në rrethana normale, kur dikush tenton ta vras dikë, bëhet lajm i madh.
Raporti sekret i NATO-s, i KFOR-it dhe i USA, ka zbuluar në vitin 2011 se si Xhavit Haliti nuk guxon t’i sillet kah dera Hashim Thaçit. Sepse, zv.kryeministri e njeh mirë, ia di të gjitha fshehtësitë.
Ky raport sekret përveç tjerash, e zbulon sozinë dhe personalitetin e dyfishtë të Xhavit Halitit. zbuluan që ky i ka shfrytëzuar dy identitete për të kryer punët e tij të llahtarshme.

Nuk e ka parë të nevojshme ta ndryshojë emrin, por I ka mjaftuar ta ndryshojë vetëm mbiemrin, por jo edhe shkronjën e parë kapitale H të mbiemrit, për ta mashtruar botën mbarë, dhe KFOR-in.

Si Xhavit Hajdar (Xhavit Haliti) ka udhëtuar nga Tirana, për në shtete të tjera.

E si Xhavit Halit (Xhavit Hajdari) është sjellur këndejpari nëpër Kosovë dhe nëpër Serbi.
Prandaj, Xhavit Haliti dhe Xhavit Hajdari kanë shpëtuar të gjallë, përkundër faktit se paskan dashur t’i vrasin tri herë. Sepse, vrasësit e kanë ditur, se edhe nëse do vritej Xhavit Haliti, do të mbijetonte Xhavit Hajdari.
Lidhur me akuzat për vrasje Xhavit Halitin tha se e konsiderojnë kriminel për shkak se e xhelozojnë. Për këtë ndjenjë nuk mund të flas shumë, sepse për mua xhelozia është ndjenjë e panjohur. Ama, ata që dinë të xhelozojnë (në veçanti ata që e xhelozojnë Xhavit Halitin), i lus të ma shpjegojnë pse e xhelozojnë, në cilën punë të tij e xhelozojnë dhe në momentin që e xhelozojnë, me cilin organ e xhelozojnë. Pra, cili organ vihet në lëvizje në momentin kur dikush e xhelozon Xhavit Halitin.
Ama, jo vetëm populli apo elementi kriminal i strehuar në popull që e xhelozojnë Xhavit Hajdarin. Por, edhe USA, KFOR-i dhe NATO e xhelozojnë Xhavit Halitin, prandaj edhe nga xhelozia e kanë bërë atë raport ku e gozhdojnë, dhe nuk ngihen.

A ju kujtohet ai raport që thotë: “Xhavit Haliti dyshohet për reket, për vrasjen e Ilir Konushevcit, për vrasjen e gazetarit Ali Uka, për trafikim me drogë, trafikim me armë, trafikim me prostitucion, për krim të organizuar, për vrasje të shumta. Përmendet implikimi i tij me vrasjen e Xhemajl Mustafës, Ahmet Krasniqit, Tahir Zemajt me të birin e shumë vrasje të tjera….
Me gjithë xhelozinë botërore dhe mbarëkombëtare ndaj tij, dhe me gjithë dyshimet e shumta për krime, Xhavit Haliti sot jeton i lirë e i pavarur, është i pasur, ka restorante, ka hotele, motele, dyqane. Gjithçka ka Xhavit Hajdari.

(Ribotohet me kërkesë të lexuesve)

LEXONI EDHE: 

http://www.shqiptari.eu/fotografia-qe-tronditi-komandantet-e-luftes-ne-vitin-2000/

 
Displaying 4 Comments
Have Your Say
 1. Rexhep thotë:

  Xhavit Halitin eshte sevap me vra, por ate duhet me lidhe sikur qenin nje nji udhekryq te Prishtines dhe me lane te cofin nga uria. Ai nuk meriton te vdesin si njeri se ashtu nuk e duron as toka.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Xhafer Leci thotë:

  UDBa kanë ka dashur dhe kur ka dashur e ka vra… Por UDBa nuk i vriste njerëzit e vet, pra as Xhvit Halitin…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(8) Nuk Pelqej(0)
 3. Nexhmedin Shehu thotë:

  Ku hyne tash ketu Xhaviti me Einstein in see?!!!!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 4. shkurte babanaj thotë:

  gjithmon ambiciet e njerezve dhe gjelozija e tyre qofte ne jeten private dhe ate politike kane qene dhe jane prezent edhe sod e ksaj dite ,kur po e lezoja kete qe ju ka kushtu xhavit halitit mu kujtua nji thenie e nji njeriu te madh albert einstein,derisa nga xhelozija qe kishin ndaj tij nuk dinin me qka te benin dhe vendosen ta akuzoin ne gjykat duke mbledh 100 nenshkrime,dhe kur dolen para gjyqtarit alberti ju tha duke buzeqesh,meqe jeni te sigurt qe jam fajtor a nuk mjaftoi nji nenshkrim ne akuz apo deshtet ta beni me interesant se jo te besushem dhe i mbledhet 100 duke pagu njerz edhe smunden ti bejn asgje,ashtu me duket po ndodh me xhavit halitin,po me duket skane fakte dhe po mundohen me mled shum nenshkrime kunder tij qe ta akuzoin .drejtesija del ne shesh nese jo sod neser po.ateher ju lutem vetem me fakte folni

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(7)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...