Published On: 17 Janar, 2016

Berahino kërkohet nga gjigantët anglez

Sulmuesi i talentuar i West Bromwich Albion, Saido Berahino është bërë cak i skuadrave të njohura angleze.

22-vjeçari ka arritur të shënojë gjashtë gola këtë edicion në të gjitha garat dhe është bërë cak i skuadrave të mëdha angleze.

Në kryeqytetin e Anglisë, në Londër janë tri skuadra që janë duke garuar për t’i fituar shërbimet e Berahinos.

Arsenal,Chelsea dhe Tottenham Hotspurs janë duke kërkuar reprezentuesin anglez.

Ndërkohë në garë për të janë edhe dy rivalët e vjetër, Manchester United dhe Liverpool.

Berahino ka deklaruar ditë më parë se është i gatshëm për ta veshur fanellën e ndonjërës nga skuadrat e mëdha në Ligën Premier, mirëpo para se të ndodh një transferim i tillë, skuadrat e interesuara për të duhen të paguajnë 25 milionë euro tek West Bromwich Albion.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...