Published On: 3 Gusht, 2016

Beqiri: Absurde të thuhet që amerikanët dhe evropianët e kanë gabim

Lidhur me çështjen e Demarkacionit, Ismet Beqiri ka thënë se është absurde të thuhet që ata që na kanë ndihmuar, amerikanët dhe evropianët e kanë gabim

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Ismet Beqiri, në fjalën e tij në Debatin për demarkacionin, tha se LDK ka kohë që është marrë me çështjen e analizës e shënjimit të vijës kufitare me Malin e Zi, gjithmonë për aq sa ka pas informacione.

 “E tha edhe kryeministri, ne si grup parlamentar kemi mbajtë debat të veçantë për demarkacionin”, tha Beqiri, duke treguar se partia e tij ka informacione mjaftueshëm për tu bindur se Komisioni e kishte me të drejtë.

“Neve na ka interesuar baza ligjore, dhe t’ju them sinqerisht që askush s’mund të na etiketojë apo të na fyej për këtë çështje…sepse edhe ne kemi punuar për pavarësinë e këtij vendi. Tashmë është e qartë se cila është baza ligjore që Komisioni ka bërë, dhe ne besojmë që sa i përket bazës ligjore ata kanë punuar ashtu si i kanë pas argumentet”, tha Beqiri.

Ai tha se ka nevojë që të argumentohet edhe e kundërta e asaj që tha, por gjithmonë duke u thirrur në gjuhën e argumenteve dhe më pas të bëhet debati final.

“Për shumicën e deputetëve të LDK-së, është e ditur që Kosova nuk mund të ec përpara pa ata që na kanë ndihmuar, dhe është absurde të thuhet që se dimë se çfarë po thonë amerikanët dhe evropianët dhe ata e kanë gabim”, ka thënë Beqiri.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Mali thotë:

    Ismet Beqiri eshte nje bythlëpires i Thaqit dhe Mustafes qe si quran ben turluturlu pa e ditur vertet se per çka bëhet fjalë. Evropianëve dhe Amerikaneve nuk u behet von per token kosovare Prandaj te kundershtosh fallen e tokes nuk eshte as anti SHBA as anti EU bile ketyre te fundit as qe u behet von per asgje. Zoti I.Beqiri duhet te ngrisin zërin per aferat mafioze si kjo e fundit e grupit Pronto 1 ,te merreni me mirqenjen e sakatosur te qytetareve si parti qeveritare apo ndoshta mirqenjen qytetare e vlereson me standardin e strukturave mafioze te dy partive ne pushtet? Fundja edhe falja e km. malit te zi mirqenjen e qytetareve per asnje grimë so ta ndryshoj.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...