Published On: 7 Gusht, 2016

Shkruan historin, Majlinda Kelmendi i sjell shqiptarëve medaljen e artë olimpike. Shqipëria ende nuk ka fituar

Majlinda Kelmendi sapo ka përfunduar  garën me italianën, duke korrur sukses me medaljen e artë për shtetin e Kosovës. Ajo  ka shkruar historinë  së pari duke u kualifikuar në finale të Lojërave Olimpike, dhe më pas edhe me fitoren e saj të pastër ndaj italianes dhe me sukses.

Majlinda Kelmendi e ka shkruar emrin e saj në histori të sportit kosovar, duke u stolisur me medalje të artë në Lojërat Olimpike që po zhvillohen në Brazil

Xhudistja numër një në botë, Majlinda Kelmendi, ka bërë krenar gjithë shqiptarët. Ajo ka shkruar historinë duke ia ka siguruar Kosovës medaljen e parë të artë në Lojërat Olimpike në Brazil.

Majlinda mposhti në finale italianen Odette Giuffrida për ta fituar medaljen e artë historike.


Majlinda Kelmendi finalja

Xhudistja numër një në botë, Majlinda Kelmendi, ia ka siguruar Kosovës medaljen e argjendtë pas kualifikimit në finale të ‘Rio 2016’, transmeton Gazeta Express.

Majlinda mposhti në gjysmëfinale xhudisten japoneze, Misato Nakamura.

Majlinda tani do të kërkojë medaljen e artë kur në finale do të përballet me italianen Odette Giuffrida, e cila mposhti në gjysmëfinale kinezen Ma Yingnan.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...