Published On: 18 Qershor, 2016

Belgjika i mori pikët e para në Euro 2016 (Video+Foto)

  • Belgjika ka marrë tri pikët e para në Euro 2016, pas fitores prej 3:0 ndaj Republikës së Irlandës

Pas humbjes nga Italia në ndeshjen e parë në Kampionatin Evropian, Belgjika ka arritur tashmë fitoren e parë – pasi mposhti 3:0 Republikën e Irlandës në ndeshjen e dytë të vlefshme për Grupin E në Euro 2016.

Në këtë ndeshje shkëlqyen treshja sulmuese, Lukaku, Hazard e De Bruyne. Edhe përkundër se këta dy të fundit nuk shënuan asnjë gol, asistuan për bashkëlojtarët e tyre.

Golat për Belgjikën i shënuan Romelu Lukaku (48’ dhe 70’) si dhe Alex Witsel (61’). Pas kësaj fitoreje, Belgjika renditet e dyta në Grup me tre pikë, dy më shumë se Suedia – derisa lider i Grupit E është Italia që ka marrë dy fitore në po kaq ndeshje deri më tani në Euro 2016. /Express/


 
 
 

 

 
 
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...