Published On: 21 Shkurt, 2016

Bekim Shyti dhe Roland Bartetzko duke përgatitur sulm ndaj forcave serbe (Video)

Veriu.info ju sjellë një video ku shihet ushtarët e UÇK-së në fshati Ashlan të Vushtrrisë, duke përgatitur një sulm ndaj forcave serbe.

Siç shihet në videon e bërë nga AP, sulmin e përgatitin Bekim Shyti, komandant i Njësisë Speciale të UÇK-së në Brigadën 142 në Zonën Operative të Salës dhe Roland Bartetzko (Shaban Parduzi), ushtar u tij, transmeton Veriu.info.

Bartetzko ditëve të fundit është bërë i njohur në Kosovë për shkak të nisjes së një peticioni online, ku kërkon nga ShBA-ja zëvendësimin e ambasadorit të tanishëm me një ambasador tjetër./Veriu.info/

Video Player

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...