Published On: 10 Shkurt, 2016

“Bëjeni Giggsin trajner të Unitedit!”

  • Ish-futbollisti i Manchester Unitedit, Rio Ferdinand, beson se klubi duhet ta angazhojë Ryan Giggsin në postin e trajnerit.

Krerët e klubit nuk janë të kënaqur me Louis van Gaalin dhe largimi i holandezit pritet të ndodhë në fund të sezonit.

Ndër emrat më të lakuar për postin e menaxherit është ai i Jose Mourinhos, mirëpo asistent-trajneri aktual ka thënë se do të largohet nga klubi në rast se portugezi caktohet trajner.

Dhe mbrojtësi anglez që ka luajtur për 12 vite në Old Trafford, thotë se Giggs është zgjedhja më e mirë afatgjate.

“Për një periudhë të shkurtë, Mourinho duket më i përshtatshëm. Ai është mësuar me sukses. Është fitimtar, fitimtar i dëshmuar”.

“Por, unë mendoj se për periudhë afatgjate, do ta zgjedhja Giggsin, sepse ai e kupton filozofinë e klubit dhe e njeh atë”, ka deklaruar Ferdinand përGoal.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...