Published On: 18 Mars, 2016

Bëhuni gati për iPad-in e ri

Apple pritet që ta lansojë pasardhësin e iPad Air 2 në konferencën e javës së ardhshme.

Sipas 9to5mac, pajisja 9.7 inç do të kushtojë 600 dollarë dhe do të ketë 32GB hapësirë.

iPad-i i ri i Apple nuk do të jetë modeli “Air 3”, por një version më i vogël i tij i cili me shumë gjasë do të quhet “iPad Pro”, transmeton Gazeta Express.

Pajisja do të jetë më e shpejtë se paraardhësit e saj dhe do të mbështesë aksesorët e iPad Pro.

Me këtë iPad të ri do të funksionojë edhe lapsi i Apple së bashku me tastierën e mençur.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...