Published On: 6 Maj, 2016

Behgjet Pacolli po e shantazhon publikisht Mimoza Kusarin, i dha para por nuk po e tregon motivin!

Behgjet Pacolli herë duke u sjellur si një padron i hidhëruar, herë si një politikan i papjekur ka treguar se zgjedhja e Mimoza Kusari Lilajt, kryetare e Gjakovës është e komprometuar. Këtë rezultat të saj ai tash po e komprometon pas sa viteve, duke pohuar kështu se zgjedhjet nuk ishin fer dhe të lira në Gjakovë, pavarësisht që kundërshtari i Mimoza Kusarit, ishte mbase shumë më i komprometuar. Dhe e tëra kjo për shkak të përfshirjes së Behgjet Pacollit.

Por, të dëgjosh pas sa viteve, nga 2013 kur u mbajtën zgjedhjet komunale, se ai proces ishte i komprometuar edhe nga AKR-ja, nga Pacolli, nuk është e papritur ta thoshin të tjerët, por kur e thotë njëri prej protagonistëve është e pakëndshme më së paku, nëse jo neveritëse dhe bazë për tu hetuar.

Por, ajo që nuk po tregon Behgjet Pacolli, është motivi. Pse po e fsheh motivin e këtij investimi? E para nëse ai i paska investuar paratë, që ato investime ti rikthehen?

Sa i përket kësaj sa ishte nën ndikimin e Mimozës, tërë investimet e tij, u menaxhuan dhe menaxhohen nga gjakovarët, gjë që në partinë e ardhshme Mimoza duhet të ketë kujdes nga kjo frymë!

E dyta, Behgjet Pacolli nuk mund ti kërkojë Mimozës dëmshpërblim pasi, ajo është ndër të vetmet, që paratë që ai ia dha për të ndihmuar në një investim të madh të saj, ajo ia ka kthyer deri në centin e fundit. Pra, ai nuk mund të abuzojë me një ndihmë të saj në të kaluarën, pasi, përtej kësaj, gjithçka tjetër ishte përfitim i tij dhe partisë së tij, nëpërmjet figurës më të vlershme të partisë, gjë që u pa se distancomi i saj nga AKR-ja me zgjedhjen kryetare e Gjakovës, e la partinë e Pacollit jashtë Parlamentit.

Dhe e treta lirimi i një të dyshuari nga paraburgimi për shkak të dyshimit se ai po e hartonte një plan vrasje, nuk duhet të përdoret si një presion i ri ndaj Mimozës. SHQIPTARI.EU

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...