Published On: 24 Prill, 2017

Bëhet trim Talat Xhaferi, futet ne mes protestuesve maqedonas. Ja çka ndodhi! (VIDEO)

Deputeti i BDI-së, Talat Xhaferi, i cili është edhe kandidati i shumicës parlamentare për kryetar të Parlamentit, sot në makinën e tij ishte duke kaluar përmes qendrës në Shkup në rrugën ku kalonin edhe demonstruesit e nismën “Për Maqedoninë përbashkët”, njofton TetovaSot.

Protestuesit e fishkëllyen që më pas ai e detyruan Xhaferin të kthehet mrapsht.

Portalet të afërta me VMRO-DPMNE e kanë publikuar videon, por janë fshirë pjesët ku Xhaferi është fyer dhe sharë.

Videoja është publikuar në disa profile të FB, dhe më pas u zhduk, përmbante fyerje etnike, dhe sharje drejtuar Xhaferit./TetovaSot/

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...