Published On: 29 Gusht, 2016

Befason De Biasi: Ja çka thotë për Rashicën dhe Mehën

Gianni de Biasi ka thënë se Rashica u largua për shkak të zhgënjimit, ndërsa Meha prej kohësh nuk ishte pjesë e Kombëtares

Përzgjedhësi i Shqipërisë, Gianni De Biasi ka thënë se nuk eksod të futbollistëve kosovarë, edhe pse tashmë janë larguar katër futbollistë nga kombëtarja shqiptare.

Milot Rashica, Alban Meha, Herolind Shala dhe Amir Rrahmani tashmë i kanë thënë po Kosovës, por kjo nuk e shqetëson De Biasin.

“Nuk shoh asnjë eksod. Kanë ikur ata që erdhën në Austri dhe mbase u zhgënjyen shumë që nuk i morëm në Francë dhe kanë ikur lojtarë si Meha që kishte kohë që nuk ishte më pjesë e kombëtares. Nuk ka eksod, ka lojtarë kosovarë që luajnë për Kosovën”, tha De Biasi gjatë konferencës për media.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...