Published On: 6 Tetor, 2016

Bedri Islami ky instalues i UDB-ës në Ilegale!

 

Enver Spahiu

 

Roli enigmatikë i Bedri Islamit në instalimin e rrymave të dyshimta politike në skenën politike të Kosovës duhet deri në fund të ndriçohet.

Ai ishte përkrahës i vijës politike të Hashim Thaçit, Xhavit Halitit, Azem Syles, Kadri Veselit etj.!

Bedri Islami në LPK ka qenë vija neotitiste e saj me të gjithë të tjerët që ishin me B.Islamin.
Me B.Islamin kanë qenë bashkë edhe një pjesë e veprimtarëve me arsyetimin demagogjikë dhe naivë se ai është nga shteti amë!
Bedri Islami ka kontribuar në instalimin e udbashizmit politikë në Kosovë!

 
Displaying 6 Comments
Have Your Say
 1. KY është artikulli më i lezetshëm që e kam lexuar në tre muajt e fundit.
  Faleminderit Enver Spahiu për këtë shkrim shumë të shkurtër por fort të qëlluar.
  Bedri Islami (komandanti i Adem Jasharit) është edhe një falsifikator i keq deri në pikën e fudit. Ai shkroi edhe për Ilir Konushevcin dhe kurre nuk ia botoi letrene plotë!
  Ibrahim Rugova kurre nuk do t’i akordonte një bisedë Bedri Islamit, sespe ai i injoronte deri ne fund enveristet.
  Je i mrekullueshëm, veç të kishe qene edhe i djathtë, e jo me LVV:

  SK

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(0)
 2. Lumjani thotë:

  Bedri Islami eshte enverist extreem,per 50 vjet edhte mburre si i biri Lulit te Vocerr,personazhit te Migjenit.Eshte mburre se rrithte nga familje e keputur dhe katunare dhe per 50 vjet ky soj drejtoi vendin dhe e quan ne mjerim e mizerje.I vetmi mission i VARFANJAKUT ne LPK ka qene injektimi i enverizmit,cka me te eshte mbrujt ilegalja e Kozoves ne fillimet e veta.Neper bodrume kishon fotot e klasikeve te M-L e Enverit.Edhe sot ky Enverist eshte si ne ’41.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(0)
 3. Lumjani thotë:

  Bedri Islami eshte enverist extreem,per 50 vjet edhte mburre si i biri Lulit te Vocerr,personazhit te Migjenit.Eshte mburre se rrithte nga familje e keputur dhe katunare dhe per 50 vjet ky soj drejtoi vendin dhe e quan ne mjerim e mizerje.I vetmi mission i VARFANJAKUT ne LPK ka qene injektimi i enverizmit,cka me te eshte mbrujt ilegalja e Kozoves ne fillimet e veta.Neper bodrume kishon fotot e klasikeve te M-L e Enverit.Edhe sot ky Enverist eshte si ne ’41.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(1)
 4. mali thotë:

  Ky bedri islami dhe koco danaj ishen nje nder kreret ideatoret e bandes kriminele komunsite anti Rugoviste.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(3)
 5. mali thotë:

  Ky bedri islami dhe koco danaj ishen nje nder kreret ideatoret e bandes kriminele komunsite anti Rugoviste.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(1)
 6. fery thotë:

  Edhe “Levizja ” e B.Islamit ku ai bashkebisedon me I.Kelmendin eshte nji perpjekje e autorit per rehabilitimin e vehtes se tije dhe bashkebiseduesit …tentim-kamuflimi i rolit te tyre te vertet duke krijuar pershtypje tek lexuesit se ata ishin”shpetimtaret ” e Kosoves nga nji turme tjeter e cila s dinte se ne cfare kahje ta orjentonin popullin e saje
  Perndryshe ,pse z.B.Islami nuk bashkebisedoi dhe shkroi nji liber me Ibrahim Rugoven por zgjodhi bashkemendimtarin e tije I.Kelmendin…???
  Pergjegjeja ne kete pyetje zbulon shumecka dhe xhveshe nga qfare z.B.Islami bene perpjekje ti prezantohet lexuesit ..!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...