Published On: 15 Shkurt, 2016
Bota |

BE: Të ndalohen luftimet në Siri

  • Shefja e Politikës të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini, deklaroi sot se intensifikimi i luftimeve në Siri nuk është ajo që pret blloku, ndërsa komentet vijnë në kohën kur Turqia ka konfirmuar se ka bombarduar pozitat e terroristëve në Siri.

Në një deklaratë për gazetarët para takimit të ministrave të Jashtëm të BE-së në Bruksel, Mogherini tha se: “Disa ditë më parë, të gjithë ne përfshirë Turqinë vendosëm në tavolinë që të zbusim luftimet dhe të ndalim armiqësitë”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...