Published On: 28 Gusht, 2016
Bota |

BE: Serbët kanë drejt të kthehen

Zyra e Bashkimit Europian në Kosovë ka shpreh shqetësim rreth incidentit në Mushtisht sot duke thënë se i respekton plagët e luftës, por respekti për të drejtën e kthimit të serbëve është i nevojshëm për normalizimin e marrëdhënieve në Kosovë.

“BE’ja në Kosovë shpreh shqetësim rreth incidentit sot në Mushtisht dhe lavdëron policinë për parandalimin e lëndimeve dhe dëme materiale.

 Ne i kuptojmë plagët e luftës, por respekti për të drejtën e kthimit të serbëve, është i nevojshëm për normalizimin e marrëdhënieve në Kosovë”, shkruan Zyra e BE’së në Kosovë.
 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. fery thotë:

  Po ju zotrij te BE , a nuk menduan hiq ata qe morren vendime me 1912 ne Londer,se ai vendim do te kete epilogun qe kishte nga 1991-1999 .Dhe ,ju zotrij burokrat te BE ,ndoshta ashtu ju dukemi por , nuke jane shqiptaret thase me patate qe ti vras e prete kushe te doje dhe kure te doje.Juve si duket ju pelqejne ti shikoni skenat sadiste te njerezve te pergjakur nga bishat qe me doren tuaj krijuat Ju zotrij europian sepse , si duket , ju shqiptaret nuk i paskeni llogaritur ne kategorine e rraces njerzore andaj dhe hezitoni qe serbet te cilet kryen krime monstruoze ne Kosove te mose denohen tashe e 17 vite.Bile ,e thoni me gjysem goje qe duhen te kthehen mbetjet mortore te 1652 shqiptareve te groposur ne varreza masive ne teritorin e shtetit serb.Po fakti per mbi 20.000 gra e vajza te dhunara nga psikopatet serb juve nuk ju beri si duket fare pershtypje se nuke deshet mbi nji dekade te degjoni per ato krime.
  Kurse sot thoni se serbet duhet te kthehen por, fshataret thone se pikrisht jane serbet e fshatit ata qe vrsne e prene shqiptaret dhe fqinjet e tyre… ata i kryen krimet ne Mushtishte dhe kete fakt ju nuke doni ta pranoni zotrij te BE

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)
 2. Mal uka thotë:

  BE, Separi mos i ofendoni shqipetaret meparolla te dilingjive!
  Nu jan Mushetishtasit kunder Serbve Por an kunder kriminelve
  AQekan bere krime dhe me ndihmen e juej vijne per ta vizitue
  vendin e krimit Per ti trazuezemrat e ndjenjat shqipetare
  Pra ju BE aqikonu Shqipetaret nuk jan kunder asnje serbi
  qe nuk ka bere krime Perkunder ata qe nuk kan bere krime
  ne mesin e shqipet5arve do ta ndijne ngrohtesine e mirepritjen
  tradicionale ! Ata qe i kasn brrylat me gjak Prej MUshtishti do ktrhehen pa koke E le Ti ruen edhe dreqi me te birin

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...