Published On: 1 Prill, 2016

BE ndihmon kamionët nga Serbia të futen në Kosovë

  • Është arritur ujdia që  me ndërmjetësimin e BE-së, që nga sot në orën 09:00 të lejohen të futen në nga Serbia kamionët me materiale të rrezikshme – naftë dhe gaz.

Nga zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë i kanë thënë agjencisë serbe të lajmeve “Tanjug” se palët u pajtuan për të adresuar këtë problem përgjithmonë javën e ardhshme duke mbajtur  një raund të veçantë të dialogut në nivel të ekspertëve, transmeton Klan Kosova.

Masën reciproke kundër Serbisë në fushën e transportit të naftës dhe gazit autoritetet e Prishtinës e vendosën më 22 mars.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...