Published On: 25 Janar, 2016

BE-ja ia çon selam Gruevskit, pas fjalimit të mbrëmshëm

Misioni i Bashkimit Evropian (BE) në Shkup, sot nëpërmjet twiter-profilit zyrtar, i ka ftuar partitë politike ta respektojnë Marrëveshjen e Përzhinës dhe punën e prokurores speciale Katica Janeva, njofton “Meta”.

“Të gjithë nënshkruesit e Marrëveshjes së Përzhinos, duhet ta mbështesin dhe përkrahin punën e porkurores speciale publike dhe grupeve punuese”, ka shkruar ndër të tjera Delegacioni i BE-së në “Twiter”.

Publikimi i këtillë vjen pas fjalimit të mbrëmshëm të kryeministrit Nikolla Gruevski, në të cili ai tha se do të kalojë kohë e gjatë “para se ndonjërit nga politikanët t’i bie ndër mend dhe të përpiqet që në qeveri të vijë me nëpërmjet mashtrimit të madh, në bashkëpunim me shërbimet e zbulimit të huaj, në bashkëpunim me kriminelë, me faksifikatorë, çaushë, Vanhojtena, Hatica dhe me shitës të mjegullës, me tipa të cilët për qëllim kryesorë e kanë “reketimin” e biznesmenëve në qytetin tyre”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...