Published On: 5 Janar, 2016

BE është e vendosur për vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi (Video)

  • Bashkimit Evropian nuk i intereson shumë se çfarë mendon pala kosovare për vazhdimin e dialogut me Serbinë në Bruksel, pasi në BE thonë se në pjesën e parë të vitit do të takohen të dy kryeministrat, Isa Mustafa dhe Aleksandër Vuciq, raporton KTV.

“Unë kam thënë se takimi i nivelit të lartë do të zhvillohet në fillim të 2016-ës, data mbetet të konfirmohet. Agjenda do të bëhet në pajtim me palët. Procesi i dialogut dhe liberalizimi i vizave janë dy procese të ndara”, ka thënë Maja Kocijančič.

Vetë kryeministri Isa Mustafa e lidhi procesin e dialogut me liberalizimin e vizave, ndërkohë tha se po rrezikohet ky proces, transmeton Koha.net.
Por, Mustafa siç duket do të jetë i obliguar të vazhdojnë bisedimet më herët sesa kishte menduar vetë.
Në Qeverinë e Kosovës ka qenë e pamundur të merret ndonjë informacion për datën dhe deklarimin e BE-së.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...