Published On: 3 Prill, 2016

BDI i ofron dy poste ministrore Kumanovës, për ta pranuar Ahmetin?!

Të mëdha janë gjasat që Kumanova dhe Likova të kenë dy poste ministrore. Burime partiake thonë se BDI është e gatshme të ja japë këtij rajoni dy poste në ekzekutiv, për të forcuar pozitat e dobësuara pas 9 dhe 10 majit dhe pas vrasjes së Komandant Shqiponjës. Në këtë mënyrë pretendohet të krijohet teren edhe për ardhjen e kryetarit të kësaj partie Ali Ahmeti në Kumanovë, i cili është i padëshiruar në këtë qytet tani gati një vit, njofton Lajm. BDI ende nuk prononcohet se si do të veprojë pas vendimit për të lëshuar Qëverinë, mirëpo kryetari i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski ka deklaruar se BDI nuk ka lëshuar qeverinë, por se vetëm do të bëjë ndryshim të ministrave. Sipas paralajmërimeve jozyrtare, në përbërjen e re qeveritare që do të zgjasë vetëm deri në zgjedhjet e ardhshme, nuk do të figurojë asnjëri nga ministrat aktualë të BDI-së.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...